Sosyal Medya Haberleri

İnstagram’a Yeni Güncelleme: Canlı Yayında Bağış Toplama Özelliği Geldi

Facebook çatısı altında bulunan sosyal medya platformu Instagram, kullanıcıların canlı yayınlarda bağış toplamasına olanak sağlayan yeni özelliğini yayınladı. Bu özellikle birlikte toplanan bağışların tümü, doğrudan kâr amacı gütmeyen kuruluşlara bağışlanacak.

  Koronavirüs salgını boyunca insanların iletişimde kalması için sosyal medya platformlarının üzerine büyük bir iş düşüyor. Bu kapsamda sektörün birçok dev ismi, platformlarına yeni özellikler ekleyerek süreci kolaylaştırmaya çalışıyor. Bu şirketlerden biri olan Instagram da salgının getirdiği ekonomik yükü bir nebze olsun azaltmak için canlı yayınlarda bağış toplamaya izin verecek bir özelliği kullanıma sundu.

Ne Kadar Bağış Topalandığını Anlık Olarak Görebilirsiniz:

Kullanıcıların, bu özelliği kullanması için Canlı Yayın‘ı açması ve sayfada önce bağış toplama aracı, ardından da destelenmek istenen yardım kuruluşu seçilerek canlı yayına başlanabiliyor. Yayın sahiplerinin ayrıca başlatılan bağış kampanyasını kaç kişinin desteklediğini ve toplanan para miktarını da ‘Görüntüle’ seçeneğine dokunarak gerçek zamanlı olarak takip edebilmesi mümkün. Bununla birlikte bağış yapan kişilere teşekkür etmek isterseniz de ‘El Salla’ ikonuna dokunabilirsiniz.

Etiketler

Bünyamin Bayındır

Teknoloji Meraklısı - Donanım Forum Editör

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı