Nikaragua yeni Dünya Dışı İşler Bakanlığı ile uzaya bakıyor | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Nikaragua yeni Dünya Dışı İşler Bakanlığı ile uzaya bakıyor

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Nikaragua yeni Dünya Dışı İşler Bakanlığı ile uzaya bakıyor

Associated Press’e göre , yeni bakanlığı kurma kararı Çarşamba günü 76 milletvekili tarafından kabul edildi ve buna yalnızca 15 milletvekili karşı çıktı. Hareketin şaşırtıcı olduğu kanıtlandı, hem yerel hem de uluslararası eleştirmenler Nikaragua’nın ele alması gereken çok daha acil meseleler olduğunu ve şu anda bu tür bilimsel çabaları üstlenecek kaynaklara ve kapasiteye sahip olmadığını belirtti.

Uzay, sahip olduğu bilimsel ve ekonomik potansiyele bakan birçok ülke için yüce bir hedef haline geldi. Nikaragua’nın yeni Dünya Dışı Bakanlığı’nın uzaylılarla hiçbir ilgisi yok, bunun yerine ülkenin eğitim, endüstri, bilim ve teknoloji alanlarındaki kapasitelerini genişletmek için ‘uzay faaliyetlerinin geliştirilmesini teşvik etmeyi’ amaçlıyor.

Nikaragua yeni Dünya Dışı İşler Bakanlığı ile uzaya bakıyor

Bakanlığın bunu nasıl başarmayı planladığı ve boru hattında olabilecek herhangi bir potansiyel proje henüz net değil. Yeni departmanın zamanlaması, Nikaragua’nın salgın sırasında karşı karşıya kaldığı mücadele ve uzay keşiflerini şu anda boş bir hayalden biraz daha fazla gösteren ekonomik meseleler göz önüne alındığında tuhaf.

Dünya dışı Uzay İşleri departmanının yakın gelecekte herhangi bir noktada herhangi bir projeye devam edip etmeyeceği bilinmiyor, ancak eleştirmenler şüpheci olmaya devam ediyor ve COVID-19 aşıları edinme ve dağıtma ve iddiaları ele alma gibi daha acil endişelere odaklanma ihtiyacına işaret ediyor. insan hakları ihlali.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: