Perseverance gezgininin üzerindeki paraşüte kodlanmış bir mesaj vardı. | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Perseverance gezgininin üzerindeki paraşüte kodlanmış bir mesaj vardı.

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Perseverance gezgininin üzerindeki paraşüte kodlanmış bir mesaj vardı.

NASA, uzay görevleri söz konusu olduğunda ilginç ve beklenmedik şeyler yapma geçmişine sahiptir. Son zamanlarda NASA, Perseverance gezgini Mars’ın yüzeyine başarıyla yerleştirdi. Tüm yolculuğunun en tehlikeli kısımlarından biri, Mars atmosferinden Kızıl Gezegenin yüzeyine inişti.

NASA’nın Perseverance inişiyle yaptığı heyecan verici şeylerden biri, birçok insanın muhtemelen fark etmediği bir şeydi. Büyük kırmızı ve beyaz paraşüt, Mars’ın atmosferinde alçalırken gezginin üzerine açıldığında , renklerle kodlanmış bir mesaj vardı .

Perseverance gezgininin üzerindeki paraşüte kodlanmış bir mesaj vardı.

Reddit’e mesajın kodunu çözen ve nasıl kodlandığını gösteren kısa bir video yayınlandı. Dairesel biçimlerindeki birbirine karıştırılmış kırmızı ve beyaz renkler, “Güçlü Şeylere Cesaret Edin” mesajına denk geliyordu. NASA, on yıllar boyunca kesinlikle güçlü şeylere cüret etti, ilk insanları aya koydu ve evreni keşfetti.

Mars ve uzay keşifleriyle ilgilenen herkes, Perseverance gezgininin Mars’a inişini gösteren daha önce NASA’nın paylaştığı videoyu izlemelidir . Bu aynı zamanda daha yakın zamanda gezici tarafından çekilen panoramik bir görüntüyü ve gezegenin yüzeyinden gelen sesleri içeren bir video paylaştı. Video muhtemelen birçok insanın başka bir dünyanın yüzeyinde nasıl göründüğünü ilk kez duyduğu zamandır .

NASA, Ingenuity helikopteri ile de çok ilginç bir şey yapmaya hazırlanıyor . NASA, ilk kez başka bir gezegenin yüzeyinde kontrollü uçuşu denemeyi planlıyor. Marifet şu anda Perseverance gezgininin yanında ancak önümüzdeki günlerde ve haftalarda konuşlandırılacak. NASA, Ingenuity ile uçmada başarılı olursa, Mars’ı keşfetmenin geleceğini değiştirecek.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: