«
SPOTIFY

Spotify CEO’su Daniel Ek, firmanın düzenlediği bir etkinlikte kendi platformlarında podcast içerik oluşturan kişileri teşvik amacıyla para kazanmalarına yardımcı olmanın yollarını aradıklarını ve bu konuda önemli bir rol oynamak istediklerini belirtti.

.

Spotify’dan Podcast Yayıncılarına Gelir Desteği!

.

Spotify Podcast Yayınlarından Kazanç Sağlamayı Düşünüyor

.

Eski ABD Başkanı Barack Obama’nın da ortak sunucu olarak katıldığı ve 90 dakika süren etkinlikte söz alan Ek, firmanın yeni üst düzey abonelik sistemi olan Hi-Fi ile ilgili görüş bildirirken podcast yayıncılarından da bahsetti. CEO, podcast yayıncılarının dinleyicilerle etkileşime girmesi ve abonelikler yoluyla para kazanmaları için girişimlerde bulunduklarından ve podcast yayınlamanın gerçek bir gelir kaynağı haline getirmeyi hedeflediklerinden bahsetti.

.

Spotify’dan Podcast Yayıncılarına Gelir Desteği!

.

Konuşmada yaklaşık 7 bin 500 müzisyenin kendi platformları üzerinden yılda 100 bin dolar gibi bir para kazandığını duyuran Ek, aynı hedefleri paylaştıklarını söyleyerek 93 ülkede mevcut olan hizmetin şimdi de müzisyenlere yaptığı katkıyı podcaste taşımak amacıyla adımlar attıklarını belirtti.

.

Spotify bu sayede hem kendi şovlarını desteklemek hem de üçüncü taraf programlara ev sahipliği yapmayı düşünüyor. Uzun bir yolculuk gibi görünen fikirde içerik oluşturucuların kar elde etmesini sağlamak için üç farklı model hazırlanmış ve sunulacak. Bu iş modelinin biri tipik abonelik modelini, diğeri podcast reklam pazarı modelini, sonuncusu da müzisyenlerin ve podcastçilerin ürün satması, tur biletleri ve hatta kendi içeriklerinde abonelik satmaları gibi özellikleri içerecek.

 .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *