«
trumpa_bir_darbe_de_snapchatten_geldi_1610593032_0526

Snapchat, ABD Başkanı Donald Trump’ın hesabını, nefret söylemi yaymaya ve şiddeti kışkırtmaya çalışarak birçok kez mobil uygulamanın kurallarını ihlal ettiğini söyleyerek kalıcı olarak yasakladı.

6 Ocak Capitol isyanlarını takiben Trump’ın hesabını süresiz olarak askıya aldıktan sonra, şirket yaptığı açıklamada, Snapchat topluluğumuzun çıkarına hangi uzun vadeli eylemin en iyi olduğunu değerlendiriyor. “Kamu güvenliği yararına ve yönergelerimizin açık bir ihlali olan yanlış bilgi yayma, nefret söylemi yayma ve şiddeti teşvik etme girişimlerine dayanarak, hesabını kalıcı olarak feshetme kararı aldık.”
 Trump, Şiddeti Teşvik Etmeye Çalıştığı İçin Snapchat'ten Yasaklandı

Trump ayrıca, Twitter Inc.’den kalıcı olarak yasaklandı. Facebook Inc.’in ana sosyal ağından ve Instagram’dan süresiz olarak askıya alındı ​​ve Google’ın YouTube’daki hesabının bir hafta boyunca yayınlanması engellendi. Snapchat, Trump’ın mesajları üzerine eyleme geçen ilk sosyal ağlardan biriydi ve geçen yıl – Siyah erkeklerin polis tarafından vurulmasına karşı yaygın ABD protestoları sırasında – başkanın söyleminin ırksal nefrete ilham verdiğine karar verdi. O zamanlar uygulama, başkanın gönderilerini, özellikle onu takip etmeyi seçen kişilerin ötesine erişmekten alıkoyuyordu.

Santa Monica, California merkezli şirkete göre, Trump, Snapchat’in topluluk kurallarını veya hizmet şartlarını ihlal eden içeriği o zamandan bu yana geçen aylarda onlarca kez yayınlamaya çalıştı. Her olaydan sonra Snap içeriği kaldırdı ve Trump’ın ekibine bir uyarı gönderdi. Çırpıda kalıcı yasak olduğu bildirilen önceki AXIOS tarafından.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *