«
VOLKSWAGEN

Volkswagen’in Manisa’da kurulacak fabrika için aldığı iptal kararı sonrasında Türkiye’den ilk açıklama Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından yapıldı. Bakan Varank, iptal kararına ilişkin şirketin üst düzey yöneticisi Herbert Diess’in kendisine mektup yazdığını belirtti. Bu mektupta da iptal kararının, koronavirüs salgını nedeniyle olduğu yazıldığını kaydetti.

.

Volkswagen’in Kararı Sonrası Türkiye’den İlk Açıklama Geldi

.

Mektup hakkında değerlendirme yapan Bakan Varank yapılan resmi açıklamanın bu olduğunu belirtti. Ancak bu tür şirketlerin yönetim kurulunda eyalet yöneticilerinin, sendikaların ve yabancı ortakların olduğuna dikkat çeken Bakan Varank, dengelerin tutularak karar alındığını söyledi.

.

Volkswagen’in İptal Kararı İçin ‘Siyasi’ Tartışması

.

Ekonomik Muhabirleri Derneği (EMD) heyetini kabul eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, gündemle birlikte Volkswagen’den gelen yatırım iptalini de değerlendirdi. Bakan Varank üst düzey yöneticiden mektup aldığını aktararak, şirketin yönetim kuruluna dikkat çekti. Bu şirketlerin yönetim kurulları üyelerini hatırlatan Bakan Varank, “Tüm bu dengeleri tutarak yatırım kararları alıyorlar. Tabii ki burada siyaseten bu işi istemeyenlerin olduğunu biliyorduk.” dedi.

.

Volkswagen’in Kararı Sonrası Türkiye’den İlk Açıklama Geldi

.

Volkswagen’in aldığı iptal kararı sonrasında, bu karara sebep olarak siyasi nedenler gösterilmişti. Türkiye’de şirket kurduktan sonra yatırım kararına erteleme alan Volkswagen, geçtiğimiz günlerde iptal kararını vermişti. Buna ilişkin konuşan Bakan Varank, Türkiye’ye yatırım yapanın kazanacağını aktardı. Ayrıca bütün yatırımcılara eşit davranıldığını belirtti.

.

TOGG’a da değinen Bakan Varank, ilk araçların Türkiye’nin dünyadaki büyükelçilerine göndermek istediğini açıkladı. “Büyükelçilerimiz gururla o ülkelerde o araçlara binsinler, ülkelerin caddelerinde bizim otomobilimizle gezsinler. Tüm dünyaya bunu göstersinler. Böyle bir hayalim var.” diyen Bakan Varank, bunun başarılmasının güzel ve önemli olacağını aktardı.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

.

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *