• Facebook
  • Instagram
  • Twitter
Arama
«
MICROSOFT

Son dakika engellerinin ortaya çıkmayacağını varsayarsak, Microsoft çok kısa bir süre içinde ZeniMax ve tüm yan kuruluşlarına resmi olarak sahip olacak. Geçen yıl Microsoft, tanınmış oyun geliştiricisi Bethesda’nın ana şirketi ZeniMax Media’yı satın alma kararını açıkladı. Anlaşma, küresel düzenleyiciler tarafından onaylansaydı yaklaşık 7,5 milyar dolar değerinde olacaktı ve bugün bu onay nihayet gerçekleşti.

.

Microsoft'un 7,5 Milyar Dolarlık ZeniMax Satın Alımı Düzenleyiciler Tarafından Onaylandı!

.

Ne SEC ne de Avrupa Komisyonu anlaşmaya herhangi bir şart veya kısıtlama eklemedi – en azından hiçbiri dikkate alınmıyor . Microsoft her şeyi kitabına göre yapmış gibi görünüyor ve muhtemelen, birleşmenin boyutu, herhangi bir yasal düzenleme kırmızı bayrağını kaldıracak kadar önemli değil.

.

Tüketiciler için, bu birleşmenin etkileri yakında hissedilecek: Bethesda’nın oyunları, yeni başlayanlar için Xbox Game Pass’e gelecek ve şirketin gelecekteki oyunları Xbox (ve PC) münhasırları olabilir.

.

Bu sonucu hiçbir şekilde desteklemiyoruz, ancak özellikle Sony’nin son zamanlarda piyasaya sürdüğü güçlü özel oyunlar göz önüne alındığında bu güçlü bir olasılık.

.

Microsoft'un 7,5 Milyar Dolarlık ZeniMax Satın Alımı Düzenleyiciler Tarafından Onaylandı!

.

Microsoft, bu konsol nesli oldukça tüketici dostudur – ve son neslin sonuna doğru – bu nedenle, endüstrinin AAA tarafında artan kontrolüne rağmen bunun devam etmesini umuyoruz. Her iki durumda da, bekleyip ne olacağını görmemiz gerekecek. Microsoft-ZeniMax anlaşmasını çevreleyen başka önemli haberler varsa, size mutlaka haber vereceğiz.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

%d blogcu bunu beğendi: