«
  1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Instagram’ın bazı özellikleri Avrupa’da kısıtlandı!

Instagram’ın bazı özellikleri Avrupa’da kısıtlandı!

mmm

Günümüzde internetin vazgeçilmez bir parçası olan ve genellikle en çok kullanılan uygulamalar listesinde ilk sırada yer alan Instagram, Avrupa kısıtlaması ile gündemde. Avrupa’da yaşayan bazı kullanıcılar Facebook Messenger ve Instagram‘ın sunduğu özelliklerden tam olarak yararlanamıyor.

.

Stickerlaranketler ve kişiselleştirilmiş yanıtlar bu özellikler arasında yer alıyor. Facebook, Avrupa’daki gizlilik kurallarından dolayı bazı özellikleri kaldırdıklarını ve bu özellikleri en yakın sürede geri getireceklerini açıkladı.

.

Bazı Messenger ve Instagram özellikleri Avrupa’da kısıtlandı!

 

Avrupa Birliği’ndeki 2002 Gizlilik ve Elektronik İletişim Direktifi (ePrivacy Directive) üzerinde yapılan yeni değişiklikler üzerine Avrupa’daki çoğu Instagram ve Facebook Messenger kullanıcısına bir bildirim geldi:

.

“Bazı özellikler kullanıma müsait değil. – Avrupa’daki yeni kurallara saygı göstergesi olarak bazı özellikleri kaldırdık. Geri getirmek için uğraşıyoruz.”

Instagram'ın bazı özellikleri Avrupa'da kısıtlanıyor

Facebook hangi özelliklerin kaldırıldığını bildirmedi fakat kullanıcılar Instagram’da anketlerininstickerlarının ve AR efektlerin; Facebook Messenger’da özelleştirilmiş yanıtlarınanketlerin kaldırıldığını gözlemlediler.

.

Ek olarak Instagram’da kullanıcı adları ile ilgili problemler ve Facebook Messenger’da dosya gönderimi hakkında sorunlar yaşadığını belirten kullanıcılara bu problemlerin ne zaman çözüleceği hakkında herhangi bir bilgi verilmemekte.

.

Türkiye’de kullanıcılar herhangi bir sorunla karşılaşmazken söylentilere göre Facebook’da çalışan kişiler tarafından, çok yakında bu problemlerin çözüleceği bazı basın mensuplarına bildirildi.

.

Daha fazla haber için bizi takip edin!

Bir Cevap Yaz

Donanım Forum Hakkında

Donanım Forum

Dünya ve Türkiye gündeminde yer alan teknoloji,donanım,mobil dünya haberlerini kullanıcılarına sunar. Sadece gerekli bilgileri vererek ziyaretçilerini teknoloji dünyası hakkında bilinçlendirmeyi amaç edinir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *